fbpx

Належний користувач авто та цілодобове таксі в Києві

Оформлення належного користувача

Все більше власників авто скаржаться на нову систему автоматичної відео реєстрації порушень правил дорожнього руху на дорогах Києва. Нагадуємо, що з 1 червня по Києві та області розпочали роботу понад 45 камер для спостереження за потоком трафіку.

Справа в тому, що постанови про порушення ПДР почали отримувати саме власники автомобілів, а не водії які порушили правила. У Департаменті патрульної поліції на це відреагували неоднозначно та запропонували власникам авто оформлювати “належного користувача” – особи яка добровільно погоджується отримувати та сплачувати квитанції про порушення, зафіксовані камерами. На автомобіль може бути оформлений лише один такий користувач, хоча за одною такою персоною може числитись необмежена кількість автівок.

Завдяки цьому штраф та постанови буде отримувати саме порушник, а не людина, яка є безпосереднім власником автомобіля.З юридичної точки зору належний користувач це людина яка законно використовує чужий автомобіль. Це стало в нагоді власникам автопарків та служб таксі в Києві. Якщо вашим транспортним засобом користується інша довірена вами особа, ця людина має бути оформлена як належний користувач, щоб ви не отримали квитанції про чужі порушення, скоєні на вашому автомобіль. Тобто, ви перекладаєте всю відповідальність безпосередньо на водія.

Зареєструвати належного користувача можна в електронному кабінеті водія на сайті e-driver.hsc.gov.ua. Там необхідно знайти розділ “Електронні послуги” та обрати “Керування належним користувачем”. У ролі такого користувача може бути не тільки фізична особа, а й юридична.

Як оформити належного користувача?

Авторизуйтеся на сайті e-driver.hsc.gov.ua та підтвердіть свою особу за допомогою кваліфікованого електронного підпису(КЕП чи ЕЦП), Також можна скористатися BankID та MobileID.

Далі оберіть послугу вище названу послугу та введіть VIN-код транспортного засобу на який ви хочете оформити належного користувача. Після цього ви отримаєте інформацію про авто. Інформація ж про власника буде відсутня.

Також необхідно  обрати підставу для оформлення належного користування. Це може бути:

  • Домовленість з власником.
  • Довіреність на авто.
  • Орендний договір.
  • Договір про найм.
  • Позика.

Щоб вказати особу, яка стане належним користувачем, необхідно ввести електронну адресу і телефон власника, та за необхідності додати відскановані вище перечислені документи. В якості верифікації оформлення використовується КЕП.

Щоб закінчити процедуру оформлення, необхідно натиснути на посилання, щоб погодитися з призначенням. Ця послуга є безкоштовною і доступная як фізичним, так і юридичним особам.

Щоб видалити належного користувача необхідно подати відповідну заяву. Якщо термін призначення закінчується, то видалення проходить автоматично.

Хто може бути належним користувачем?

Людина, на яку відбувається оформлення яка володіє посвідченням водія України, або іншої країни, посвідчення якої відповідає умовам Конвенції про рух на дорогах 1968 року.

Якщо “належний користувач” оформляється на підставі тимчасового реєстраційного талону, або ж один з працівників призначається директором юридичної особи, яка буде в ролі користувача, то процедура оформлення відбувається у територіальних центрах МВС. В такому випадку, під час укладення договору має бути присутній власник автівки та майбутній належний користувач.

Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ