fbpx

Проект закону про додатки таксі та вимоги до перевізників

Закони таксі Україна

Проект закону щодо внесення змін про таксі та легкові автомобілі на замовлення був підтриманий такими гігантами сфери пасажирських перевезень як Uber, Uklon та Bolt. Документ був розроблений Офісом ефективного регулювання Better Regulation Delivery Office BRDO.
Головною метою запропонованих змін стала нагальна потреба легалізувати тіньовий ринок послуг таксі в Україні, спростити процедуру отримання ліцензії перевізника, а також для забезпечення безпеки громадян-клієнтів.

Таким чином усі поїздки клієнтів служб таксі повинні бути застраховані від нещасних випадків. Страхуванню підлягають не лише водії, а й організації, які надають послуги інформаційного характеру для перевізників. Також однією з основних змін в Законі можна вважати його доповнення терміном автомобільний перевізник на таксі та (або) внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення. Фізична чи юридична особа-перевізник має бути включена до єдиного державного Реєстру автомобільних перевізників.

Як отримати патент для роботи в сервісі таксі?

Щоб офіційно надавати послуги таксі, кожен з водіїв в обов’язковому порядку повинен отримати патент, який має строк дії місяць або рік. Дозвіл на один рік водії повинні будуть придбати за суму, що відповідає об’єму однієї заробітної плати. Для водіїв електромобілів вартість дозволу буде зменшена на 50%. Патент на один місяць коштуватиме 1/12 частину мінімальної заробітної плати плюс 5% від цієї суми.. Водії повинні будуть двічі на рік проходити огляд у психіатра та нарколога. Окрім справок від лікарів, кожен водій, хто хоче працювати в Uklon, Uber, Bolt, Taxioma чи будь-якому сервісі таксі, повинен мати:
 • поліс страхування від нещасних випадків.
 • посвідчення водія.
 • свідоцтво про реєстрацію автомобіля.
 • сервісна книжка.
 • загальна медична довідка.
Для того, щоб виконувати перевезення пасажирів у легкових автомобілях на замовлення, перевізник повинен мати письмовий чи електронний публічний договір з замовником, особистий страховий поліс від нещасних випадків. Для індивідуального перевізника перелік документів дещо більший:
 • посвідчення водія.
 • реєстраційний талон автомобіля.
 • договір з замовником.
 • сервісна книжка.
 • страховий поліс.
Водій який отримав дозвіл на перевезення пасажирів по суті отримує ліцензію на міжнародні пасажирські перевезення та вноситься до Реєстру автомобільних перевізників.

Нові привілеї водіїв таксі

 1. Водій має законні права на рух по смугам для громадського транспорту.

 2. Безоплатна зупинка та стоянка в межах платних парковок та на таксі-стоянках відтепер гарантована для всіх, хто внесений до Реєстру автомобільних перевізників. Підтвердити свій статус водії зможуть завдяки витягу з реєстру.

 3. Забирати та привозити пасажирів на стоянки таксі, а також здійснювати посадку пасажирів на дорозі, при умові що зупинку на цій ділянці не заборонено правилами ПДР.

 4. Якщо клієнт, що знаходиться в таксі погодиться, водій може запропонувати поїздку іншим особам.
Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ