fbpx

Київ та авто: оскаржити штраф чи замовити таксі недорого?

Заказать такси низкие тарифы

Патрульна поліція та інспектори при фіксації порушення правил дорожнього руху складають постанову про штраф. При цьому цілком традиційним є питання до водія таксі чи звичайного власника авто-порушника – “Підписувати будете?”.

В такому випадку багато водіїв відмовляються брати документ та ставити у ньому свій підпис, оскільки не згодні з тим, що порушення справді мало місце. Цією відмовою водій лише ускладнює свою ситуацію, оскільки постанова, що передбачає притягнення до адміністративної відповідальності, лише фіксує факт зупинки транспортного засобу патрульним. Сам документ розрахований не для відзначення згоди чи незгоди водія з порушенням – підпис у бланку постанови про порушення ПДР ставиться для отримання копії документа одразу на місці.

Якщо водій не ставить підпис, то інспектор не видасть копію такого бланку. А далі процес затягується – інспектор повинен надіслати копію  постанови поштою. Нерідко трапляються випадки, постанови від інспекторів просто не надходили. Водій транспортного засобу, не маючи копії постанови про порушення не може ні сплатити штраф ні оскаржити його. Такі “заморожені” штрафи можуть стати проблемою у майбутньому.

Як водієві оскаржити постанову про штраф?

Все дуже просто. Хоча інспекторам й дозволено виписувати штрафи одразу на місці зупинки, проте через формулювання статей 258, 283 та 276 КУпАП кожен водій, незалежно від того було скоєне порушення чи ні, може скористатися лазівкою та оскаржити штраф.

Вищезгадані статті створили дуже дивну ситуацію – поліцейський може виписати на місці постанову про штраф, але він не може виписати документ без розгляду справи, а розглядати справу працівники поліції можуть лише “за місцем його вчинення”. Згідно до рішення КСУ від 26 травня 2015 року дане словосполучення означає не безпосереднє місце зупинки транспортного засобу, а місцезнаходження державного органу, який займається відповідними справами. Тобто сам сам факт складення постанови на місці можна оскаржити, тому що справа не була розглянута у відповідних органах.

Якщо ви хочете вберегтися від постанов інспекторів та швидко подорожувати містом – замовляй недороге таксі з мобільним додатком Taxioma та економ свій час та гроші.

Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ