fbpx

Новації для водіїв під час війни: огляд тимчасових змін

Війна трансформувала абсолютно усі сфери нашого життя. Тимчасові зміни торкнулися і правил дорожнього руху. Про що ж слід знати водіям, які сьогодні виїжджають на дорогу.

Дозвіл їздити з протермінованими правами

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України наразі на території нашої держави водії мають право використовувати протерміновані водійські права (в паперовому або електронному вигляді). Адже до закінчення війни термін надання адміністративних послуг та видача дозвільних документів призупиняється. Всі зупинені терміни будуть відновлені через місяць після скасування в Україні воєнного стану.

Без відеореєстраторів

Аби уникнути розголошення інформації про пересування військових сил України та хід виконання завдань ЗСУ водіям авто- та мототранспорту заборонили використовувати відеореєстратори. Ця заборона діє в усіх регіонах країни, а не лише там, де ведуться активні бойові дії.

Крім цього заборонено вести відео- та фотознімання:

  • об’єктів загального призначення;
  • доріг загального користування;
  • блокпостів;
  • об’єктів інфраструктури;
  • переміщення та розташування військ ЗСУ;
  • укріплень.

Нові правила керування вантажівками

Після того, як в Україні виник дефіцит водіїв вантажівок, дозволено керувати вантажними автомобілями (транспортні засоби категорій С та С1) також  тим водіям, що мають посвідчення категорії В.

Скасування меддовідки та проходження іспиту

На період дії воєнного стану скасовано необхідність отримання медичної довідки щодо придатності до керування автотранспортом та проходження іспитів під час заміни чи втрати водійського посвідчення. Це рішення було ухвалене, щоб уникнути скупчень людей та техніки.

Також скасували теоретичний іспит для тих водіїв, які повинні були проходити перепідготовку з категорії В на категорії С чи С1 (за наявності досвіду керування понад трьох років).

Терміни підготовки водіїв вантажівок (категорії С та С1) також були скорочені. Наразі до щоденних годин навчання додали три додаткові години (було дві години – тепер п’ять).

Упродовж року від дня закінчення дії воєнного стану в Україні водії, які будуть мати свідоцтво про закінчення автошколи, зможуть скласти іспити, пройти медичний огляд та отримати водійське посвідчення. Це буде можливим навіть у тому разі, якщо термін дії свідоцтва на той час вже сплине.

Пролистать наверх
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ