fbpx

Правила розмитнення авто в Україні під час воєнного стану

Починаючи з 5 квітня цього року в Україні діють нові правила розмитнення авто. Переважна більшість засобів масової інформації вже неодноразово висвітлювали зазначену тему, однак, як засвідчують реалії сьогодення,  покрокового розуміння, як саме, без зайвого клопоту, розмитнити авто досі немає. Отож, як на практиці виглядає розмитнення авто за нульовою ставкою?

Згідно закону, а саме, № 2142-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану”, право  ввозити авто без сплати окремих видів податків мають тепер усі громадяни України.

Нагадаємо, на початку повномасштабної війни з росією, таке право було передбачено виключно для тих, хто транспортував авто для потреб військових. Цивільним особам пропонували написану заяву про відтермінування сплати податків терміном до 3 місяців.

Першу автівку за новими правилами оформили на Волинській митниці. Транспортний засіб був 2012 року випуску. Про це проінформували на Фейсбук сторінці митниці. Під 0% митних платежів підпадають лише легкові автомобілі, вантажні автомобілі для перевезення вантажів (тобто з кузовом для перевезення вантажу, але не тягачі), мотоцикли та причепи, напівпричепи).

“За попередніми оцінками експертів, через бойові дії в Україні безповоротно втрачено близько 500 тисяч авто. Ще близько 300 тисяч покинули територію України. Загалом близько мільйона машин вибули з активної частини автопарку.

Купівельна спроможність українців знизилася, а вітчизняні автовиробники в Україні відсутні. Закон дасть можливість українцям, які втратили авто, але його потребують, купити його за кордоном”, – пояснюють логіку законодавців в Інституті дослідження авторинку.

Як скористатись правом безкоштовного розмитнення автівок

  1. Порахувати витрати, що не пов’язані з розмитненням: податок до пенсійного фонду 3-5% від вартості авто для першої реєстрації, 190,15 грн за реєстрацію, 114 грн за бланк свідоцтва та 135 грн за номерні знаки.
  2. Зважити на діючі обмеження щодо виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Винятки стосуються лише багатодітних батьків та одиноких чоловіків з неповнолітніми дітьми. Саме тому покупцям радять звертатись до довіреної особи, на яку майбутній автовласник випише завірену нотаріусом довіреність або офіційних брокерів. Список нотаріусів доступний у реєстрі  (https://opendatabot.ua/open/notaries).
  3. Вибрати країну де можна вигідно купити авто. Фактично сьогодні українцям доступний авторинок ЄС. Імпорт автомобілів з Росії та Білорусі заборонений з 2019 року. Оскільки російські окупанти блокують морське сполучення України зі світом, доставити автомобілі із США, Кореї чи Грузії майже неможливо. Судна можуть доставити авто в країни ЄС, звідки їх необхідно буде привезти в Україну, проте це буде дорожче.
  4. Укласти договір купівлі-продажу авто з іноземною компанією чи громадянином.
  5. Зняти транспортний засіб з реєстрації та отримати транзитні номерні знаки для виїзду за межі ЄС (якщо автомобіль перевозитиметься не своїм ходом, то транзитні номерні знаки оформляти не треба), оформити поліс страхування на поїздку.
  6. Якщо вартість автомобіля понад 1000€, то в більшості країн ЄС вам слід оформити експортну митну декларацію типу “EX” для вивезення автомобіля за межі ЄС.
  7. Направити скан-копії (або якісні фотографії) договору купівлі-продажу, техпаспорту з відмітками про зняття з обліку автомобіля та власного паспорту (внутрішнього паспорту з пропискою) митному брокеру, якого обираєте попередньо за власним бажанням. Список митних брокерів України тут: https://cabinet.customs.gov.ua/downloadfile/1

Важливе зауваження! Вживаний легковий автомобіль з класом екологічності нижче “Євро-2” та вантажний – нижче “Євро-5” ви не зможете зареєструвати в Україні! Тому потурбуйтеся про завчасну перевірку відповідності автомобілів зазначеним нормам екологічності. Також будь-які російські автомобілі не попадають під 0% розмитнення (в тому числі авто європейських брендів, країна походження яких Російська Федерація). Інформацію про країну виробництва ви можете дізнатися за результатами розшифровки VIN-коду автомобіля. Перевірте зазначені дані перед покупкою автомобіля!!!

  •  Митний брокер здійснює оформлення попередньої митної декларації на транспортний засіб в будь-якому функціонуючому митному органі та повідомляє особі, яка перевозитиме автомобіль через кордон номер попередньої митної декларації.
  • Якщо перевозитиме або куплятиме автомобіль не його власник, то на водія треба обов’язково оформити нотаріальне доручення про можливість здійснення представлення ваших інтересів у державних органах при переміщенні транспортного засобу. Зробити це треба до того, як вирішите їхати за автомобілем.
  • Після прибуття у пункт пропуску водій пред’являє митнику номер попередньої митної декларації, який йому повідомив митний брокер. Митник здійснює митний огляд автомобіля та здійснює пропуск автомобіля за попередньою митною декларацією, в роздруківці якої буде вказано адресу терміналу, куди треба доставити автомобіль. Термін доставки автомобіля в межах однієї області не більше 5 діб!
  • Після перетину кордону автомобіль слід доставити в одну з лабораторій уповноваженого органу з сертифікації.
  • Зв’язуєтеся з вашим митним брокером та пред’являєте йому всі оформлені на кордоні документи та доставляєте автомобіль на термінал, адреса якого вказана у попередній митній декларації.
  • Митний брокер направляє додаткову декларацію до попередньої на митницю, після завершення митного оформлення якої власнику автомобіля видається завірена копія оформленої митної декларації та митне посвідчення на реєстрацію автомобіля. Митне оформлення не може перевищувати однієї години з моменту пред’явлення авто митниці, прийняття митної декларації в роботу митним органом!!!
  •  Направляєтеся до сервісного центру МВС для реєстрації автомобіля та отримання номерних знаків України.

Послаблення введені лише на період дії воєнного стану, який триває з 24 лютого. Якщо загроза безпеці країні не мине, Президент може подовжити цей стан на наступний період. Однак юридично він закінчиться 25.04.2022. Зареєструвати такі авто треба не пізніше, ніж через 10 днів після ввозу.Обмежень кількості ввезених авто на одну особу немає. Обмеження продажу також відсутні.За продаж під час одного календарного року більше ніж одного автомобіля буде нараховуватись податок, який існував і раніше.

Пролистать наверх
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ