fbpx

Що потрібно знати про перевірку на блокпостах

Перевірка на блокпостах сьогодні стала для українців буденною справою. Що повинні робити у цьому разі пересічні громадяни і яких правил мають дотримуватися уповноважені особи?

Питання перевірки на блокпостах регулюється спеціальним Порядком (він затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 грудня 2021 року № 1456). Здійснювати перевірку можуть уповноважені особи Національної поліції України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, Державної митної служби України та Збройних сил України.

Що саме можуть перевіряти

На блокпостах мають право перевіряти:

– документи;

– речі (огляд);

– транспортні засоби;

– багаж та вантажі.

Проте усе це може перевірятися винятково в умовах воєнного стану та під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.

Чи може перевіряючий застосовувати технічні засоби

Так, уповноважені особи на блокпостах цілком законно можуть застосовувати технічні прилади та технічні засоби для виявлення вибухонебезпечних предметів та речей (речовин), обіг яких заборонено чи обмежено, вести при цьому фото-, аудіо- і відеофіксацію.

Аудіо- і відеофіксація особистих речей здійснюється лише за згодою громадян.

Чи мають право дивитися телефон

Законодавством це питання не врегульоване. Але оскільки закон передбачає кримінальну відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань під час воєнного часу, то на блокпостах можуть перевірити фото та відео на відповідних пристроях.

Також законодавством не врегульоване питання захисту особистого листування. Для уникнення конфліктних ситуацій все ж слід надавати засоби зв’язку для огляду.

Чи можливе вручення повісток на блокпостах?

У законодавстві України не визначено місце, де повинна вручатися повістка або місце де це робити заборонено. Тобто повістку можуть вручити будь де: на вулиці, на роботі, в дорозі і на блокпосту.

Як поводити себе на блокпостах?

  • зменшіть швидкість
  • опустіть затоновані автомобільні вікна
  • підготуйте документи
  • сховайте мобільний телефон
  • вимкніть фари, увімкніть аварійне світло
  • не виходьте з автомобіля без дозволу військових
  • відповідайте на питання чітко
  • за вимогою відкрийте багажне відділення та покажіть салон
  • після огляду не рушайте різко
  • зберігайте спокій
Пролистать наверх
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ