Сьогодні, коли наша країна воює з ворогом, в українців можуть вилучати транспорт на потреби війська. Часто це стосується авто водіїв, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння, порушили правила дорожнього руху чи не мають з собою підтверджуючих документів на транспортний засіб. Проте будь-яке відчуження авто має відбуватися за певним алгоритмом. За яким саме, пояснили фахівці Богодухівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
По-перше, військова адміністрація може забирати майно у приватних осіб лише на оплатній основі. Вартість може відшкодовувати перед вилученням майна або через деякий час після конфіскації. Безкоштовно забирати можуть лише майно, яке перебуває у державній власності.
По-друге, на мирній території під час воєнного стану рішення про вилучення майна може ухвалити лише військове командування, окремі його підрозділи та військова адміністрація за погодженням з державною адміністрацією. Без такого погодження забирати майно можуть лише у місцях бойового зіткнення.
По-третє, реквізувати власність мають із чітким документальним оформленням. Якщо у вас вилучають авто, то мають одразу підписати акт встановленого зразка. У ньому повинні вказати підстави, ознаки майна, розмір виплаченої компенсації тощо.
По-четверте, перед тим, як забрати, роблять оцінку ринкової вартості майна. А оригінал висновку надають власнику. При цьому розмір оцінки може бути оскаржено в суді.
Звісно, в бойових умовах, коли під кулями та вибухами виникає необхідність швидко доставити військових з точки А в точку Б, а спеціального транспорту нема, якісь з цих формальностей можуть не виконуватися. Але таке відчуження майна допускається лише у виняткових випадках. Урешті ж епізодів усе має проходити за попереднім рішенням конкретних осіб, на оплатній основі та з чітким документальним оформленням. Адже навіть в умовах війни існують свої правила, послідовність дій та гарантії їх дотримання з боку держави.
Скачивай приложение TAXIOMA и заказывай доступное такси онлайн!