fbpx

Електросамокат чи замовити таксі через мобільний додаток?

Такси недорого Украина

Верховна рада України в першому читанні підтримала проект №3023. В ньому йдеться про посилення контролю за легким електротранспортом, велосипедистами та пішоходами. Проект підтримали 268 народних депутатів.

Зміни затронуть закон “Про дорожній рух” та Кодекс адміністративних порушень. Зокрема буде створена нова категорія учасників дорожнього руху – користувачі персонального легкого електротранспорту. До цієї категорії буде віднесено електросамокати, сігвеї, гіроборди, гіроскутери та подібні їм транспортні засоби.

На такому транспорті дозволяється їздити по спеціальним велодоріжкам. Якщо доріжки відсутні, то на легкому електротранспорті необхідно триматися краю дороги, вулиці чи узбіччя.

Таким чином водії автомобілів та таксі можуть зітхнути з полегшенням, оскільки даний законопроект хоч якось регулює рух легких персональних транспортних засобів, що значно знизить кількість аварійниих ситуацій. Зокрема власникам електротранспорту заборонено:

  • перевозити пасажирів, крім випадків коли це передбачено виробником.
  • користуватися та тримати телефон у руці під час руху.
  • керувати транспортом під час алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Порушення правил водіями такого транспорту будуть розглядатись згідно частини другої статті 127 Кодексу про адміністративні правопорушення, де йдеться про порушення правил велосипедистами. До них будуть додані водії легкого електротранспорту. Наразі розмір штрафу складає 5 неоподаткованих мінімумів – 85 гривень. 

Легкий электротранспорт, це звичайно зручний спосіб для пересування містом. Але для великих міст України, де дорожній трафік занадто насичений, краще замовити таксі та взяти свій електротранспорт з собою. Таким чином ви уникнете небезпеки небезпечних ділянках та зможете покататися на своєму гіроскутері у спеціально відведених місцях чи на велодоріжках Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ