fbpx

Сервіси таксі в Україні та законодавство

Закони про таксі Україна

Сучасний таксі додаток це зручне автоматизоване програмне забезпечення, яке слугує засобом зв’язку між водієм та пасажиром. Такі мобільні додатки об’єднуються в одну величезну категорію – райдшерінг, в перекладі з англійської ride – їздити та share – ділитися. Мобільний банкінг та зручні додатки дають змогу викликати таксі за допомогою декількох кліків по екрану смартфона. Свого часу це стало справжнісінькою технологічною революцією.

Сервіс таксі невпинно модернізується, а Україна чомусь відкладає реформи. Більшість розвинених країн вже давно відреагувало на появу мобільних додатків для виклику таксі у своєму законодавстві, щоб захистити інтереси як водіїв, так і пасажирів. Першими серед європейських країн стали Болгарія, Хорватія, Словаччина та Чехія, а згодом й Польща та Румунія.

Суть реформ заключалася в правках застарілих законів, що не відповідали сучасним технологічним інноваціям. Декілька пунктів одразу втратили своє значення – поняття мінімальної та максимальної вартості з поїздку, а також доволі складні випробування для водіїв, що передбачали ідеальне знання вулиць міста та трудових і адміністративних законів.

Ще одним пережитком минулого, від якого було вирішено відмовитись, стали таксометри. Як правило, застарілі закони передбачали обмежену кількість ліцензій таксі, які міські органи влади могли видавати водіям. Це явище створювало монополізацію і заважало конкуренції, що являється основним рушієм для покращення сервісу.

Чи можлива реформа таксі в Україні?

Аналітики затверджують що ринок таксі в Україні це 40 мільярдів гривень щороку та 98% неофіційно працюючих водіїв. Але 84% опитаних українців вважає, що поява таксі додатків це позитивне явище.

Окремі групи депутатів вже працюють над таким законодавством, і вважають за необхідне запозичити позитивний досвід західних сусідів та відокремити від категорії таксі ті автомобілі, що викликаються за допомогою мобільних додатків. Ця категорія умовно маж назву авто для перевезень на замовлення.

Вимогами для “Автоперевізників на замовлення” буде наявність електронного дозволу, який водій має придбати на 1 рік, медична довідка та довідка про відсутність судимостей. Таким чином існуючі вимоги для водіїв, такі як ліцензія перевізника та наявність фізичної особи підприємця усуваються. Тобто ліцензії заміщуються Державним Реєстром автомобільних перевізників на замовлення.

Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ