fbpx

Водіям таксі: запис з TruCam не є доказом подрушення ПДР

Такси для женщин киев

Нові системи автоматичної відеофіксації порушення ПДР, здебільшого перевищення швидкості, вже встигли показати свою ефективність, а сплачені штрафи почали надходити до місцевих бюджетів. І хоча на початку роботи проекту система й давала збої, здебільшого надсилаючи квитанції не тим водіям, саме помилки працівників поліції створили ситуацію, коли відеофайл з порушенням швидкісного режиму не міг стати доказом у судовій справі.

15 жовтня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд в результаті розгляду справи №953/6701/20 не визнав плівку з камери TruCam достатньою підставою для сплати штрафу. Власник авто не погодився з отриманою квитанцією про сплату штрафу за перевищення швидкості і вирішив оскаржити рішення в суді.

І хоча згідно до дійсного законодавства відеофайл може бути доказом порушення ПДР, суд не визнав відеофайл з TruCam тому, що на ньому був відсутній цифровий підпис автора та особи, уповноваженої для виготовлення копій файлу та запису його на диск. Саме тому штраф було скасовано на підставі відсутності вагомих доказів.

На замітку водіям служб таксі та власникам автомобілів – як правило відеофайли з систем відеоспостереження через недбалість та необачність працівників поліції передаються до суду без належних цифрових підписів. Якщо водій акцентує на цьому увагу, то суд повинен визнати такі докази. Дійсними можна вважати лише ті відео докази, які завірені цифровим підписом.

Щоб замовити зручне та недороге таксі в Києві, Черкасах, Чернігові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Кременчуці, Ніжині та Білій Церкві завантажте на свій мобільний додаток Taxioma. Замовляйте таксі через додаток, запрошуйте друзів та отримайте бонусні кошти щоб замовити таксі ціна якого приємно здивує кожного.

Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ