fbpx

Додаток “Дія”: користь для водіїв

Завантажуй додаток TAXIOMA  та замовляй доступне таксі онлайн!

     Вже за місяць виповнюється два роки як в Україні презентували додаток державних онлайн-послуг “Дія”. Водії таксі м Київ стали першими, хто активно скористався можливостями застосунку. Перша перевага – усі документи “під руками”. Спочатку у застосунку в електронному вигляді були доступні свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та водійське посвідчення. Згодом додали і поліс автострахування, що стало дуже зручним у використанні водіями таксі Київ Жуляни.

     Переконлива мова цифр: за даними Міністерства внутрішніх справ, лише протягом 2019 року за відсутність документів на водіїв склали більше 300 тисяч протоколів. Загальна сума штрафів склала понад 140 мільйонів гривень.


Процедура вилучення прав залишається

     У випадку вчинення водієм правопорушення, за що передбачено вилучення водійського посвідчення, правоохоронці мають можливість зробити відповідну позначку у реєстрі. Відтак при наступній зупинці та перевірці документів, достовірність електронного посвідчення не буде встановлено і відповідно штраф порушнику забезпечено. Додаток “Дія” працює навіть за умови відсутності інтернету – в офлайн режимі. Ще одна суттєва перевага застосунку – це легкість та зручність перевірити наявні штрафи за порушення правил дорожнього руху або виконавчі провадження. Якщо такі є, їх одразу можна сплатити.

Що робити якщо водійського посвідчення немає в Дії?

Водійські посвідчення, що видані після 2014 року у додаток “Дія” були підтягнуті автоматично. Якщо з певних причин права в цифровому форматі відсутні, необхідно пройти так звану верифікацію – додаткову перевірку. Це можна зробити через електронний кабінет водія. Таку ж процедуру рекомендують розробники провести і власникам “старих” посвідчень. У заявці необхідно вказати, який орган видавав права. Через декілька днів, після підтвердження, можна пред’являти документи з телефона.

Купити чи продати авто

У вересні минулого року законодавці підготували необхідну базу для впровадження процедури купівлі-продажу авто через додаток “Дія”. Скористатись такою можливістю українські водії зможуть з квітня цього року. За шість місяців розробники мають детально прорахувати механізм. Процедура матиме наступний алгоритм: авторизація продавця та покупця, заповнення договору в електронному вигляді, його подальша перевірка сервісним центром МВС, далі продавець і покупець повинні підписати документ кваліфікованими електронними підписами. Отож, мобільні додатки стають незамінними для сучасного водія. Вони не лише допомагають обрати оптимальні маршрути, оминути затори, мати з собою цифровий варіант документів та необхідну інформацію, але й покращують безпеку поїздки. Важливо-визначальним залишається лише фактор доступності та легкості у користуванні подібними додатками.


TAXIOMA – сервіс доступного виклику авто, що завжди “під рукою”. Розроблений, щоб бути максимально комфортним та легким у користуванні! Насолоджуйтесь поїздкою з TAXIOMA!

Завантажуй додаток TAXIOMA  та замовляй доступне таксі онлайн!

Догори
Ми використовуємо файли cookie, щоб надати вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті. Продовжуючи користуватися веб-сайтом Taxioma, ви погоджуєтесь на використання нами файлів cookie.
ПОГОДЖУЮСЬ
ВІДХИЛИТИ